Jesienna pielęgnacja skóry alergicznej

Jesienna pielęgnacja skóry alergicznej

Skóra alergiczna jest bardzo wymagająca. Jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja skóry alergicznej?

Problem alergii skórnych

Alergie skórne stanowią duży problem zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Wszelkie czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne wpływają na wygląd skóry. Nieodpowiednia dieta, stres, zimne powietrze czy klimatyzacja mogą oddziaływać na stan naszej skóry. Cera często jest zaczerwieniona, wysuszona i podrażniona. Skóra alergiczna wymaga szczególnego traktowania, tym bardziej, jeśli mamy na myśli atopowe zapalenie skóry, którego objawy nasilają się jesienią.

Jesienna pielęgnacja skóry alergicznej

O skórę musimy dbać cały rok, bez względu na porę roku. Dla alergików jesień jest jednak miesiącem szczególnym, ponieważ warunki atmosferyczne nie sprzyjają wrażliwej skórze. Temperatura jest niska, pojawia się wiatr i deszcz. Na dodatek więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Ogrzewanie i klimatyzacja wysuszają skórę alergiczną a to zwiększa świąd. Drapiąc się, podrażniamy skórę, tworzą się stany zapalne i rany, które trudno się goją. W jesiennej pielęgnacji skóry alergicznej doskonale sprawdzą się kremy i balsamy dobrze natłuszczające. Mogą zawierać emolienty oraz inne składniki, które nawilżą skórę i złagodzą jej podrażnienia. Odpowiednie kosmetyki stworzą ochronny film na skórze alergika, chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami. Posiadacze wrażliwej skóry alergicznej nie powinni zapominać o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Choć lato minęło, promieniowanie słoneczne jest w dalszym ciągu szkodliwe. skoraAplikując kremy z filtrem SPF, chronimy skórę przed poważnymi uszkodzeniami a nawet chorobami nowotworowymi. Należy uważać na preparaty w formie żeli. Tego typu substancje nie lubią mrozu. O wiele lepsze są kosmetyki na bazie gliceryny czy mocznika. Panie powinny używać podkładu, który nałożony na krem, stanowi dodatkową warstwę ochronną. Nie można zapominać również o pomadce ochronnej. Przy doborze szminki warto zwrócić uwagę na składniki nawilżające i regenerujące usta, które zabezpieczą je przed wysuszeniem.

Skóra alergiczna jest narażona jesienią na zmianę temperatur. Wychodząc rano z domu uderza nas chłód a nawet pierwsze przymrozki. Wchodząc do zakładu pracy czy szkoły spotykamy się z falą ciepłego powietrza. Nie sprzyja to wrażliwej skórze, dlatego jej ochrona i właściwa pielęgnacja jest w tym okresie niezbędna.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: