jesienna-pielegnacja-skory-alergicznej

Skóra alergiczna jest bardzo wymagająca. Jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja skóry alergicznej?

Problem alergii skórnych

Alergie skórne stanowią duży problem zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Wszelkie czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne wpływają na wygląd skóry. Nieodpowiednia dieta, stres, zimne powietrze czy klimatyzacja mogą oddziaływać na stan naszej skóry. Cera często jest zaczerwieniona, wysuszona i podrażniona. Skóra alergiczna wymaga szczególnego traktowania, tym bardziej, jeśli mamy na myśli atopowe zapalenie skóry, którego objawy nasilają się jesienią.

Jesienna pielęgnacja skóry alergicznej

O skórę musimy dbać cały rok, bez względu na porę roku. Dla alergików jesień jest jednak miesiącem szczególnym, ponieważ warunki atmosferyczne nie sprzyjają wrażliwej skórze. Temperatura jest niska, pojawia się wiatr i deszcz. Na dodatek więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Ogrzewanie i klimatyzacja wysuszają skórę alergiczną a to zwiększa świąd. Drapiąc się, podrażniamy skórę, tworzą się stany zapalne i rany, które trudno się goją. W jesiennej pielęgnacji skóry alergicznej doskonale sprawdzą się kremy i balsamy dobrze natłuszczające. Mogą zawierać emolienty oraz inne składniki, które nawilżą skórę i złagodzą jej podrażnienia. Odpowiednie kosmetyki stworzą ochronny film na skórze alergika, chroniąc ją przed szkodliwymi czynnikami. Posiadacze wrażliwej skóry alergicznej nie powinni zapominać o kremie z filtrem przeciwsłonecznym. Choć lato minęło, promieniowanie słoneczne jest w dalszym ciągu szkodliwe. skoraAplikując kremy z filtrem SPF, chronimy skórę przed poważnymi uszkodzeniami a nawet chorobami nowotworowymi. Należy uważać na preparaty w formie żeli. Tego typu substancje nie lubią mrozu. O wiele lepsze są kosmetyki na bazie gliceryny czy mocznika. Panie powinny używać podkładu, który nałożony na krem, stanowi dodatkową warstwę ochronną. Nie można zapominać również o pomadce ochronnej. Przy doborze szminki warto zwrócić uwagę na składniki nawilżające i regenerujące usta, które zabezpieczą je przed wysuszeniem.

Skóra alergiczna jest narażona jesienią na zmianę temperatur. Wychodząc rano z domu uderza nas chłód a nawet pierwsze przymrozki. Wchodząc do zakładu pracy czy szkoły spotykamy się z falą ciepłego powietrza. Nie sprzyja to wrażliwej skórze, dlatego jej ochrona i właściwa pielęgnacja jest w tym okresie niezbędna.