aloes dla skóry

Wyciągi roślinne doskonale sprawdzają się w pielęgnacji skóry. Wiele z nich działa także od wewnątrz. Aloes dla skóry jest niczym ukojenie i nawilżenie w jednym. Dlaczego warto go stosować i w jakiej formie pomoże na nasze problemy, nie tylko skórne?

Aloe vera – dotyk ukojenia

Aloes jest rośliną, która pochodzi z Afryki, Półwyspu Arabskiego i Madagaskaru. Charakterystyczne zielone gałęzie kryją sok mleczny, który jest wykorzystywany w szeroko pojętym przemyśle. Wszystkie gatunki tej rośliny są objęte ochroną. Już w czasach starożytnych wykorzystywano aloes. Obecnie jest to składnik wielu kosmetyków, substancji leczniczych czy napojów. Aloes z powodzeniem zadba o nasze zdrowie oraz urodę. Jak możemy go wykorzystać? Jakie efekty daje jego stosowanie?

Aloes dla zdrowej i pięknej skóry

Rośliny od wieków były wykorzystywane na problemy skórne. Dbały o jej nawilżenie, przyspieszały gojenie ran czy niwelowały oparzenia słoneczne. Dziś równie chętnie sięgamy do naturalnych rozwiązań w pielęgnacji skóry, zwłaszcza tej problematycznej, alergicznej. Aloes nie tylko doskonale nawilża skórę i koi podrażnienia, ale także przeciwdziała jej starzeniu. Sok z aloesu przyspiesza gojenie się ran i zmian skórnych. Wiele kosmetyków do pielęgnacji ciała zawiera wyciąg z aloesu, podobnie jak produkty do włosów. Roślina działa korzystnie na suchą skórę i włosy, sprawiając, że odzyskują miękkość i blask.

Aloes nie tylko na skórę

Oprócz właściwości pielęgnacyjnych, aloes ma także wiele innych zalet, które warto poznać i zastosować w praktyce. Aloes okazuje się być dobrym środkiem na problemy pokarmowe. Pomoże oczyścić wątrobę, nerki oraz jelita. Zniweluje toksyny gromadzące się w jelitach. W organizmie odkłada się wiele zbędnych substancji, w których usunięciu poradzi sobie sok z aloesu. Wspomaganie oczyszczania będzie niezbędne przy odchudzaniu i przyspieszeniu metabolizmu. Wyciąg roślinny złagodzi stan zapalny. Sok z aloesu jest prawdziwym źródłem witamin i minerałów, takich jak kwas foliowy, wapń, magnez, cynk, chrom, selen, potas, żelazo oraz inne cenne związki.

aloesAloes możemy wykorzystać jako maseczkę na skórę twarzy, maskę nawilżającą na włosy czy składnik zdrowego koktajlu do picia. W sklepach znajdziemy gotowe soki z aloesu oraz kosmetyki zawierające naturalne wyciągi roślinne. Produktów z aloesem warto szukać w aptekach, bo to właśnie medycyna najwięcej korzysta z dobrodziejstw tej afrykańskiej rośliny.

Katarzyna Antos