Alergia skórna na twarzy

Alergia skórna na twarzy

Alergia skórna jest związana przede wszystkim z objawami pojawiającymi się na łokciach, kolanach – regionach, które silnie rogowacieją oraz na twarzy. Najbardziej widoczne są oczywiście objawy na twarzy, dlatego powstaje tak wiele kosmetyków, które są używane tylko i wyłącznie na ten rejon ciała. Alergia skórna może mieć postać atopowego zapalenia skóry.

Leczenie alergii.

Wiąże się wtedy z brakiem ochrony skóry przed działaniem czynników zewnętrznych. Skóra pozbawiona płaszcza lipidowo-tłuszczowego jest napięta, sucha i swędząca. Jeśli alergia tego typu występuje u małego dziecka, może się ono drapać, przez co stan skóry się pogarsza. Alergia na twarzy często pojawia się tylko w obrębie policzków, które mogą się łuszczyć lub pozostawać czerwone. Leczenie alergii tego typu polega na unikaniu szkodliwych czynników oraz na stosowaniu środków natłuszczających i nawilżających skórę. Dodatkowo można zastosować leki o działaniu osłabiającym reakcję ochronną organizmu na alergen – czyli środki przeciwhistaminowe w tabletkach.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: