Alergia skórna na owoce

Alergia skórna na owoce

Wiele osób cierpi na uczulenie na owoce, a objawy alergii mogą być różne – od zmian skórnych zlokalizowanych w różnych miejscach, do trudności w oddychaniu i wstrząsu anafilaktycznego włącznie. Z tego powodu warto wykonywać testy alergiczne i obserwować swoją reakcję na różne owoce.

 

Które owoce mogą być groźne?

Nie należy zapominać o tym, że alergie na owoce są często krzyżowe i osoba uczulona na jeden owoc, nie może spożywać także innych. Najczęstszym objawem alergii skórnej po zjedzeniu owoców jest zaczerwienienie ust. Wiąże się to z faktem, iż wtedy alergen działa bezpośrednio. Dzięki temu objawowi można łatwo ustalić, jaki owoc jest przyczyną alergii. Do objawów na innych partiach ciała dochodzi po kilku godzinach od spożycia owoców. Mogą się one manifestować na różne sposoby, na przykład przez pokrzywkę lub łuszczenie się skóry. Częstym rejonem występowania alergii jest twarz. Policzki mogą robić się czerwone lub wręcz się łuszczy. Skóra staje się skrajnie przesuszona i wymaga nawilżania oraz natłuszczania odpowiednimi kosmetykami.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: