pielęgnacja skóry

Pory roku wymuszają na nas dostosowanie pielęgnacji skóry. Inaczej dbamy o skórę latem a w inny sposób zimą. Nasz skóra potrzebuje nawilżenia i ochrony, co zapewni nam zimowa pielęgnacja.

Pani zima

Zima ma swój niepowtarzalny urok, ale nie służy naszej skórze. Brak słońca, wiatr, chłód i mróz powodują, że cera zostaje podrażniona. Do tego dochodzą ciągłe wahania temperatury ciała, ponieważ wchodzimy do ogrzewanych pomieszczeń. Nasza skóra nie przepada za takimi warunkami, dlatego musimy zapewnić jej dostateczną pielęgnację, w czym pomogą odpowiednie produkty kosmetyczne.

Codzienna pielęgnacja

Krem do twarzy to podstawa codziennej pielęgnacji cery. Zarówno ten na noc jak i na dzień powinien znaleźć się w naszej kosmetyczce. Na sezon zimowy wcale nie musimy zmieniać naszych ulubionych kosmetyków. Z powodzeniem wystarczy nam sprawdzony krem, nawet ten nawilżający. Nie musimy się obawiać żadnych reakcji kosmetyku z mrozem. Zawarta w nim woda i tak szybko odparowuje, więc spokojnie go stosujmy. Dzieci mają znacznie delikatniejszą skórę niż osoby dorosłe, dlatego dla nich są dedykowane kosmetyki, które powinno się stosować zimą, przed każdym wyjściem z domu. Unikniemy w ten sposób zaczerwienień i podrażnień. Oprócz kremu do twarzy, przyda nam się pomadka do ust lub tradycyjna wazelina. Zapobiegnie pierzchnięciu i wysuszeniu warg. Dzięki filmowi ochronnemu, usta pozostaną gładkie i nawilżone, nawet w największy mróz. W składzie kosmetyków warto szukać skwalenu, miodu, owsa czy jogurtu, bowiem te substancje najlepiej sprawdzają się w zimowej pielęgnacji.

Ochronne filtry na zimę

pielęgnacja skóry

Wiele kosmetyków zawiera ochronne filtry, które warto stosować zimą. Takie produkty są przeznaczone dla osób, które wyjeżdżają wysoko w góry, uprawiają sporty zimowe, bądź przebywają sporo godzin w ciągu dnia, na powietrzu. Tylko w tych przypadkach., aplikacja kosmetyku z filtrem ochronnym ma sens. Promieniowanie słoneczne jest w górach znacznie większe niż w mieście, dlatego aby uniknąć poparzeń i podrażnień, należy aplikować taki krem. Kosmetyki z filtrami są również obowiązkowe dla osób z alergią na słońce czy atopowym zapaleniem skóry.

Nasza skóra jest narażona zimą na działanie wielu czynników atmosferycznych. Właściwa pielęgnacja sprawi, że będziemy mogli cieszyć się piękną i zdrową cerą także zimą. Dobrze dobrane kosmetyki ułatwią codzienną pielęgnację i poradzą sobie nawet z największym chłodem.

Katarzyna Antos