W tegorocznych obchodach Światowych Dni Spirometrii wzięło udział 130 placówek z całej Polski. Dzięki gabinetom i przychodniom, które zgłosiły się do akcji, mogliśmy zweryfikować swój stan zdrowia.

4 października br. na antenie TVP Info, w programie „Alchemia Zdrowia i Urody”, przeprowadzono losowanie. Dzięki uprzejmości firmy Aeromedika organizatorzy mogli przekazać jednej z placówek, która wzięła udział w akcji, Spirometr EasyOne. Nagroda trafiła do podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej na warszawskiej Białołęce.

Do końca października zostaną opracowane wyniki jakościowe, czyli analiza treści ankiet wypełnionych przez pacjentów. Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP odwiedziła warszawskie ośrodki, które zdecydowały się przystąpić do akcji. Organizatorzy są pod ogromnym wrażeniem zaangażowania i profesjonalizmu placówek medycznych. Niektóre urzędy dzielnic i organizacje pozarządowe przeprowadzały badania poza stacjonarnymi ośrodkami zdrowia.

Podczas festynu ekologicznego, który odbył się 13.09.2014 r. na warszawskiej Pradze, można było skorzystać z bezpłatnych badań spirometrycznych na stoisku diagnostycznym stworzonym przez Towarzystwo Zdrowiejących z Astmy. Z okazji skorzystało ponad 90 osób. Festyn uświetnił występ chóru prowadzonego przez panią Annę Przybysz, prezes Towarzystwa. Koncert spotkał się z ciepłym przyjęciem uczestników imprezy.

Informacja prasowa

bezpłatne badania spirometryczne

bezpłatne badania spirometryczne