olej z pestek arbuza

Oleje mają drogocenne właściwości. Od wieków są znane i stosowanie w kosmetyce czy medycynie. Olej z pestek arbuza także kryje w sobie wiele wartych uwagi właściwości.

Moc arbuza

Arbuz należy do roślin dyniowatych. W Afryce jest wciąż rośliną dziką. Arbuzy są uprawiane w wielu krajach. Słyną dzięki orzeźwiającemu i słodkiemu smaku. Uwielbiają je dzieci i dorośli. Owoc w większości składa się z wody, więc doskonale gasi pragnienie w upalne dni, dlatego w egzotycznych krajach cieszy się dużą popularnością. Arbuz zawiera beta karoten, likopen oraz luteinę. Przeciwutleniacze wykazują działanie przeciwnowotworowe. Zaś woda oczyszcza nerki, więc również przy problemach z nimi, sprawdza się arbuz.

Olej z pestek arbuza

Jedząc arbuza zwykle usuwamy pestki. Czarne czy żółte pestki okazują się jednak źródłem zdrowia. Pestki z arbuza zawierają bowiem cenne witaminy i sole mineralne. Działają niczym antyoksydanty. Pomagają w leczeniu infekcji zarówno grzybicznych jak i bakteryjnych. W niewielkich pestkach ukryta jest witamina A, E, magnez oraz żelazo. Pestki tego owocu zawierają dużo tłuszczy, więc łatwo można pozyskać z nich olej. Ten z kolei, to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Olej doskonale sprawdza się w kuchni oraz kosmetyce. Ma rzadka konsystencję i delikatny smak, więc z powodzeniem może być wykorzystywany do sałatek czy koktajli.

Olej z pestek arbuza – nawilżenie dla skóry

olej z pestek arbuzaPrzy alergiach często pojawiają się problemy skórne. Sucha i podrażniona skóra wymaga pielęgnacji. Specjaliści zalecają stosowanie naturalnych olejów. Jednym z nich jest olej z pestek arbuza, który dobrze nawilża skórę. Odżywia ją działa antystarzeniowo. Jest składnikiem kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Co ważne, nie zatyka porów, łagodzi podrażnienia i bardzo szybko się wchłania, ponieważ ma lekką formułę. Dzięki temu może być stosowany do skóry atopowe, alergicznej czy trądzikowej. Jest naturalną formą zastępczą dla tradycyjnej oliwki.

Olej z pestek arbuza to doskonały środek leczniczy i pielęgnacyjny. Naturalny olej pomoże przy wielu problemach i dolegliwościach. Alergicy zdecydowanie powinni poszukać go w dobrych sklepach z naturalnymi produktami.

Katarzyna Antos