Jak z marką Purell przeprowadzić skuteczną dezynfekcję rąk
Tokyo Kohaku z Unsplash

Dłonie to części ciała, które bezpośrednio stykają się setki razy z różnego rodzaju bakteriami i wirusami. Gdziekolwiek jesteśmy, wszędzie znajdują się drobnoustroje chorobotwórcze. Problem natomiast powstaje, gdy ,,brudnymi” rękoma dotykamy ust, oczu lub nosa. W ten sposób dochodzi do łatwego zakażenia organizmu drogą kropelkową – taką drogą przedostaje się większość wirusów i bakterii wywołujących infekcje. Dlatego w dobie dużej liczby zachorowań, kluczową rolę w zapobieganiu zachorowalności odgrywa prawidłowa higiena rąk. Wiodącą marką na rynku, która oferuje środki oraz urządzenia do higieny jest Purell. 

Pianka do dezynfekcji Purell

Dezynfekcja rąk jest codzienną i rutynową czynnością w wielu zawodach, np. lekarz, stomatolog, pielęgniarka, itd. Warto jednak zadbać o właściwe odkażanie dłoni również w domu. Bez względu na miejsce zastosowania, skuteczna w zwalczaniu bakterii jest pianka Purell. Zabija 99,9% najczęściej występujących bakterii, jest bezbarwna i bezwonna. Przyjemna  w dotyku oraz delikatna, nie powoduje podrażnienia skóry dłoni. Można stosować ją także w przemyśle spożywczym, ponieważ została przebadana klinicznie. Produkty marki Purell kupisz w sklepie internetowym https://higieniczny.pl/pl/producer/PURELL/73.

Żele do dezynfekcji rąk Purell

Żele do dezynfekcji rąk Purell skutecznie likwidują bakterie znajdujące się na dłoni. Posiadają właściwości bakteriobójcze oraz wirusobójcze, dlatego warto je stosować w okresach przeziębień i grypy. Natomiast w szpitalach są stosowane przez lekarzy, m.in. chirurgów. Żele są bezpieczne dla skóry dłoni oraz pozwalają zachować jej zdrowy wygląd. Są bezbarwne oraz bezwonne, dzięki czemu można stosować je w każdej sytuacji bez obawy o intensywny zapach. Dostępne w różnych opakowaniach, niektóre przeznaczone są do dozowników manualnych, a inne do automatycznych.

Dozowniki do żelu marki Purell

Dozowniki oferowane przez markę Purell można podzielić na dwa rodzaje:

  • manualne
  • automatyczne

Manualne dozowniki Purell są wytrzymałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Mieszczą 2 razy więcej środka dezynfekującego niż tradycyjne. Przeznaczone są do wkładów żelowych służących do dezynfekcji rąk. Wykonane są z materiału ABS, który cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dozowanie żelu odbywa się za pomocą wbudowanego przycisku. Są łatwe w montażu oraz estetycznie wyglądają na ścianie, dlatego znajdują zastosowanie zarówno w szpitalach, placówkach medycznych, instytucjach, jak i prywatnych gospodarstwach domowych. Dozowniki automatyczne do wkładów żelowych to wygodniejsze rozwiązanie oraz bardziej higieniczne. Dozowanie żelu odbywa się bezdotykowo po zbliżeniu rąk do czujnika. Wykonane z materiału ABS doskonale sprawdzają się w miejscach użytku publicznego, jak i prywatnych domach. Wkłady z żelem dezynfekującym przeznaczone do automatycznych dozowników różnią się od wkładów przeznaczonych to modeli manualnych. Dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę, aby wkład żelowy pasował do rodzaju dozownika. Doskonałym rozwiązaniem są także stojaki do dozowników, które pozwalają je umieścić w dowolnym miejscu. Dlatego przeznaczone są głównie do użytku w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu.

Dezynfekcja rąk w okresie zwiększonego stężenia bakterii i wirusów pełni kluczową rolę w zachowaniu higieny oraz zapobieganiu infekcjom. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki i urządzenia, aby przestrzegać zasad higieny.