azs-latem

Atopowe zapalenie skóry to dokuczliwa choroba. Wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do panujących warunków. Jak należy dbać o nią latem?

AZS jest poważną chorobą dermatologiczną, której leczenie niestety nie należy do łatwych terapii. Do zregenerowania uszkodzonej skóry potrzebna jest właściwa pielęgnacja. Chorzy na atopowe zapalenie skóry są narażeni na wiele czynników takich jak powietrze, kurz czy detergenty. Latem częściej podróżujemy, zmieniamy środowisko, co wpływa na stan skóry.

Letni klimat

Latem zakładamy luźniejsze ubrania, które mniej oddziałują na naszą delikatną i wymagającą skórę. Wybieramy naturalne tkaniny takie jak len czy bawełna. Dzięki nim skóra lepiej się regeneruje i mniej swędzi. Jej stan znacznie się poprawia. Wakacyjny klimat i zmiana powietrza pozytywnie wpływają na nasze zdrowie oraz wygląd.

Morska woda

Kąpiele w słonej wodzie mają dobry wpływ na stany zapalne skóry. Tak samo dobrze działa nadmorskie powietrze. Należy jednak pamiętać o tym, aby po każdej wizycie w morzu wziąć prysznic i zastosować balsam. Musimy uważać na kąpiele w basenie, ponieważ chlorowana woda zwykle nasila objawy choroby.

Promienie słońca

azs-latem

Promieniowanie ultrafioletowe działa pozytywnie na atopową skórę. Lekko opalone ciało będzie wolne od wszelkich nieprzyjemnych podrażnień. Nie przesadzajmy jednak z nadmiernym opalaniem, które może nie tylko wysuszyć naszą skórę, ale również doprowadzić do jej poparzenia. Kremy z filtrami UV muszę bezwzględnie znaleźć się w wakacyjnej kosmetyczce. Warto wybrać te hipoalergiczne. Po opalaniu należy wziąć prysznic i nałożyć na skórę kosmetyk, który dobrze ją natłuści. Taki zabieg wygładzi i poprawi elastyczność naszej skóry.

Dbanie o tak wymagającą skórę pozwoli na utrzymanie jej zdrowego wyglądu i zniwelowanie objawów atopowego zapalenia skóry. A my zamiast przejmować się podrażnieniami, będziemy mogli w pełni cieszyć się letnim czasem.