jak chronić się przed słońcem

Opalanie jest przyjemne, ale nadmiar słońca nie jest zdrowy. Nasze ciało jest latem narażone na działanie promieniowania słonecznego. Jak chronić się przed słońcem?

Skuteczna ochrona przed słońcem

Konsekwencje szkodliwego działania promieni słonecznych mogą być tragiczne. Począwszy od lekkich poparzeń skóry, przez wczesne jej starzenie się czy rozwój nowotworów. Kochamy słońce, ale musimy pamiętać o tym, jak jest niebezpieczne dla naszej skóry. Latem nie możemy zapominać o właściwej ochronie przed słońcem. Dbając o to, będziemy mogli cieszyć się zdrowym i pięknym ciałem. Skuteczne zabezpieczenie zapewnią nam nie tylko kosmetyki, ale pewne nawyki, które warto przyswoić na okres wakacyjny. Jak chronić się przed słońcem?

Kosmetyki z filtrem

Opalaliście się kiedyś na oliwkę czy masło kakaowe? To raczej nie najlepszy pomysł, ponieważ produkty tego typu nie chronią skórę przed słońcem, a wręcz przyspieszają proces opalania. Kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym zapewnią nam najlepszą ochronę. Ważny jest wybór filtra. Osoby z jasną karnacją i dzieci powinny stosować minimum 50 SPF. Im wyższy filtr, tym lepsza ochrona, ale pamiętajmy, że produkty tego typu nie chronią nas całkowicie. Nie przesadzajmy więc z czasem spędzonym na pełnym słońcu i unikajmy ekspozycji ciała na słońce w godzinach 10-15. Jadąc w egzotyczne kraje i wszędzie tam, gdzie panuje cieplejszy klimat niż w Polsce, zapakujmy do walizki kosmetyki przeciwsłoneczne. Bez nich nawet nie wychodźmy na słońce.

Nie tylko kosmetyki

Same kosmetyki nie wystarczą, by skutecznie zabezpieczyć się przed słońcem. W tym celu przydadzą się letnie akcesoria. Okulary przeciwsłoneczne to podstawa. Nie dość, że umożliwiają patrzenie w gorące dni, chronią oczy. Okulary zawsze miejmy przy sobie, bo nigdy nie wiemy, kiedy słońce wyjdzie zza chmur. Warto zainwestować w szkła, które rzeczywiście będą chronić nasze oczy. Takich akcesoriów najlepiej szukajmy w salonach optycznych. Oprócz okularów, niezbędne może okazać się nakrycie głowy. Wyobraźmy sobie cały dzień spacerowania w gorącym słońcu. Wtedy nietrudno o udar słoneczny, a raczej takich atrakcji nie przewidujemy podczas udanego wypoczynku. Kapelusz, czapka z daszkiem czy chusta zawiązana na głowie ochroni nasze włosy i nas przed uporczywym upałem.

Letnie stroje

ochronaSkoro mamy już odpowiednie produkty kosmetyczne i akcesoria, pora na strój. Nie pozostaje on bez znaczenia, ponieważ niektóre tkaniny znacznie lepiej sprawdzają się latem niż inne. Idealna będzie bawełna, len oraz przewiewne materiały, przepuszczające powietrze. Zapewnią wygodę i komfort podczas najbardziej upalnych dni. Latem raczej unikajmy czerni, która pochłania słońce. Postawmy na jasne barwy, odbijające światło. Poczujemy różnicę i będziemy mogli w pełni cieszyć się letnim klimatem.

Katarzyna Antos