bolesne miejsca

Tatuaże są formą ozdabiania ciała. Cieszą się dużą popularnością, choć ich wykonywanie może dostarczyć nam bólu. Które miejsca na ciele są najbardziej bolesne?

Tatuaże – moda, która wciąż trwa

Od wieków znana jest sztuka zdobienia ciała. Nawet Indianie malowali znaki na swoim ciele. Dziś sztuka tatuażu jest elementem mody. Wzory stworzone na ciele są trwałymi zdobieniami, które niczym głębokie blizny zostają na skórze. Wraz z upływem czasu tracą swoją intensywną barwę, ale bez wątpienia pozostają wyjątkową częścią danej osoby, często jej charakteru. Tatuaże powinny być wykonywane w sterylnych i bezpiecznych warunkach. Chemiczne tusze nieznanego pochodzenia mogą wywoływać alergie skórne, uszkodzenia czy przyczynić się do rozwoju nowotworów, dlatego wcześniej warto sprawdzić wybrany salon tatuażu. Renomowane miejsca, w których przestrzega się zasad higieny z pewnością zagwarantują nam komfortową usługę. Tatuaże wykonuje się w różnych miejscach. Całe ciało jest niczym czyste płótno, które można pokryć wzorami. Istnieją jednak miejsca, które są bardziej bolesne od innych. Wówczas nawet niewielki wzór może wywołać łzy, u wielkie twardziela także. Które z miejsc na ciele człowieka są najbardziej bolesne?

Uwaga na bolesne miejsca

Nie ma nic przyjemnego w tworzeniu na ciele tatuażu, przynajmniej dla osoby, która jest tatuowana. Niektórych uspokaja dźwięk maszynki, choć dla wielu może okazać się irytujący. Podczas tatuowania, igła wbija się w naszą skórę, co może być bolesne. Intensywność odczuwanego bólu zależy od lokalizacji naszego tatuażu oraz wyboru kolorów. Barwienie niektórymi kolorami może być bardziej dotkliwe i zarazem odczuwalne. Skóra ludzka jest wrażliwa na działanie wszelkich czynników, nic dziwnego, że niektóre, bardziej cienkie czy ukrwione miejsca są bardziej wrażliwe na bodźce. Do najbardziej bolesnych zaliczamy gałki oczne, twarz, szyję czy klatkę piersiową. Tatuowanie będzie bolało także na kostkach, stopach, przedramieniu, ręce czy kolanach. Dlatego lepiej zastanowić się wcześniej, czy rzeczywiście będziemy w stanie wytrzymać ból, który może doprowadzić do łez czy nawet omdlenia. Takie przypadki zdarzają się w salonach tatuażu.

Gdzie będzie boleć mniej?

Zawsze wykonywanie tatuażu jest odczuwalne, co nie oznacza, że towarzyszący mu ból musi być nie do zniesienia. Inne miejsca ciała są bardziej odporne na taką ingerencję. Więc znacznie lepiej zniesiemy godziny spędzone w salonie. Ból, który przypomina skaleczenie odczujemy na brzuchu, środkowej i górnej części uda oraz barku, łydkach i plecach. Najmniej bolesne lokalizacje ciała w przypadku tatuowania to zaś przedramię, łopatki, pośladki czy zewnętrzne ramię. Działanie tatuatora odczujemy wtedy jak ukłucie zwykłą szpilką.

tatuażDecyzji o zrobieniu tatuażu nie warto podejmować pod wpływem chwili i emocji. Później możemy żałować wybranego wzoru, a laserowe usuwanie tatuażu jest dość kosztowne. Piękno ma swoją cenę, w którą wpisany może być również ból. Wykonywanie tatuażu bywa bolesne, ale czasem warto pocierpieć dla niesamowitego efektu.

Katarzyna Antos