Dobry krem na łuszczycę: wsparcie w walce z dokuczliwymi objawami choroby

Według szacunków na łuszczycę cierpi około 3% światowej populacji rasy białej. Jest to jedna z najczęstszych chorób dermatologicznych, charakteryzująca się wyjątkowo nieprzyjemnym przebiegiem. Niestety, łuszczycy wciąż nie da się wyleczyć, ale dysponujemy coraz lepszymi środkami skutecznie łagodzącymi typowe objawy tej choroby. Przykładem jest krem na łuszczycę, który między innymi wspiera naturalne procesy odbudowy skóry. Tutaj jednak trzeba pamiętać, aby sięgnąć po produkt dobrej jakości, bo tylko taki gwarantuje zauważalne efekty terapii.

Czym jest łuszczyca?

Współczesna medycyna nie zna odpowiedzi na pytanie, co jest przyczyną tej choroby dermatologicznej. Wskazuje się tutaj głównie na uwarunkowania immunologiczne oraz środowiskowe. Wiadomo także, że łuszczyca jest chorobą dziedziczną (u 30% chorych przypadłość ta występuje w rodzinie), ale nie zaraźliwą, co trzeba mocno podkreślić.

Wyróżniamy dwa główne podtypy łuszczycy, czyli:

  • Łuszczyca typu I – dotyka osoby przed 40. rokiem życia, ma ostry przebieg i tendencję do nawracania.
  • Łuszczyca typu II – diagnozowana u osób po 40. roku życia, zwykle wywołują ją czynniki środowiskowe.

Najbardziej typowym objawem łuszczycy są nieestetyczne zmiany skórne, którym towarzyszy stan zapalny. Nie u każdego pacjenta choroba ma taki sam przebieg. Są osoby, które obserwują u siebie jedynie niewielkie dermatozy, ale i takie, u których zjawisko łuszczenia się skóry występuje na niemal całym ciele, w tym na twarzy.

W najcięższych przypadkach łuszczyca może wywoływać zmiany w układzie kostno-stawowym, co skutkuje dolegliwościami bólowymi. Brak reakcji ze strony pacjenta może doprowadzić do znacznego ograniczenia ruchowości, a w konsekwencji do kalectwa.

Jak leczy się łuszczycę?

W przypadku tej choroby stosuje się leczenie objawowe, którego zakres jest uzależniony od stanu pacjenta. Pierwszym etapem jest usunięcie łuski łuszczycowej preparatem keratolitycznym zawierającym kwas salicylowy. Miejsca objęte zmianami pielęgnuje się maściami z witaminą D.

W najcięższych przypadkach konieczne jest włączenie leków immunosupresyjnych oraz maści sterydowych. U niektórych pacjentów bardzo dobre efekty przynosi fototerapia.

Osoby dotknięte łuszczycą powinny również ograniczać kontakt z czynnikami wywołującymi chorobę lub zaostrzającymi jej przebieg. Pacjent powinien unikać stresu, przejść na zdrową dietę i zadbać o aktywność fizyczną. Niezbędne jest także wsparcie ze strony najbliższych, ponieważ osoby chorujące na łuszczycę mają drastycznie obniżoną pewność siebie z powodu nieakceptowania swojego wyglądu.

Ponadto zaleca się stałe stosowanie specjalistycznych środków do pielęgnacji skóry, przede wszystkim dobrego kremu na łuszczycę.

Dobry krem na łuszczycę: wsparcie w walce z dokuczliwymi objawami choroby

Jaki krem na łuszczycę wybrać?

Na pewno nie może to być produkt wybrany przypadkowo. W terapii objawowej łuszczycy nie sprawdzają się zwykłe kosmetyki. Warto natomiast zainwestować w wyrób medyczny, którego działanie potwierdzają inne osoby dotknięte tą przypadłością.

Bardzo dobre opinie, zarówno wśród pacjentów, jak i dermatologów, zbiera krem na łuszczycę Allergoff Atopy. Jest to wyrób medyczny przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry dotkniętej różnymi dermatozami, w tym: łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, świerzbem czy pokrzywką.

Dzięki unikalnemu składowi krem Allergoff Atopy gwarantuje uzyskanie szybkich efektów terapii i może być z powodzeniem stosowany wspomagająco w leczeniu łuszczycy. Krem przede wszystkim znakomicie nawilża skórę, wspiera odbudowę jej naturalnej bariery ochronnej, przyspiesza regenerację komórek i łagodzi typowe objawy choroby, jak swędzenie i pieczenie. Krem pozostawia na skórze niewidoczny film, pełniący funkcję ochronną przed podrażnieniami i niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

Dobry krem na łuszczycę musi zawierać substancje niezbędne w procesie regeneracji skóry oraz przyspieszające gojenie ran. W składzie Allergoff Atopy znajdziemy m.in. emolienty, mocznik, wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9 oraz prebiotyki, których zadaniem jest wspomaganie rozwoju fizjologicznej flory bakteryjnej skóry.

Dodatkowe wsparcie dla skóry łuszczycowej

Aby zagwarantować sobie kompleksowe wsparcie terapii łuszczycy i zauważalnie poprawić stan skóry (a tym samym kondycję psychiczną), warto także sięgać po inne specjalistyczne produkty dermatologiczne.

Wspomnijmy tutaj o barierowej emulsji do kąpieli leczniczych z linii Allergoff Atopy. Dodanie jej do kąpieli przynosi efekt maksymalnego nawilżenia skóry i chroni ją przed gwałtownym przesuszeniem, a tym samym przed zaostrzeniem objawów łuszczycy.

Wszystkie produkty z linii Allergoff Atopy zostały dokładnie przebadane i są w 100% bezpieczne dla zdrowia. Nie powodują alergii, nie podrażniają, mogą być stosowane już od 1. miesiąca życia.

Łuszczyca to bardzo podstępna choroba, która potrafi wrócić nawet po wielu latach uśpienia. Na szczęście można ją w znacznym stopniu kontrolować, w czym pomagają wyroby medyczne z linii Allergoff Atopy.