Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to spotkanie, które będzie miało miejsce 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym  w Warszawie. Wszyscy zwiedzający, którzy zdecydują się nas odwiedzić będą mieli okazję nie tylko zdobyć cenne informacje, wziąć udział  w warsztatach kulinarnych, skonsultować się z lekarzem, czy zajrzeć w zakamarki wzorcowego domu alergika. To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z szerokim zakresem oferty rynkowej produktów i usług z zakresu alergii i nietolerancji, a także poczynienia zakupów w promocyjnych cenach i skorzystania z licznych ofert wystawców.

Znajdą się wśród nich m.in. najbardziej cenieni producenci i dystrybutorzy:

  • sprzętu medycznego:  inhalatory, nebulizatory, testy
  • sprzętu AGD: odkurzacze, urządzenia antyroztoczowe, oczyszczacze i nawilżacze powietrza
  • pościeli antyalergicznej: kołdry, poduszki, pokrowce antyroztoczowych, poszewki antybakteryjne
  • środków na roztocza: opryski, urzadzenia UPR
  • żywności: żywność BEZGLUTENOWA, EKOLOGICZNA, bez alergenów
  • odzieży specjalistycznej: dla osób z problemami skórnymi, AZS
  • kosmetyków: linie hipoalergiczne, bez parabenów, emolienty, do skóry atopowej
  • środków czystości BIO i EKO: ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt rozwiązania, ciekawe alternatywy dla „chemii” domowej
  • środków farmaceutycznych

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to także szansa na aktywne spędzenie czasu. Osoby, które zapiszą się na warsztaty organizowane podczas wydarzenia, będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach praktycznych z naszymi ekspertami.

Pojawi się tu zespół z portalu ekorodzice.pl, który po raz kolejny będzie odkrywać nieocenione właściwości naturalnych pogromców brudu.
Z pomocą sody oczyszczonej, octu, cytryny i boraksu zadzieją się „czary”, czyli… na własne oczy zobaczycie, że wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. A wszystkie niedowiarki w końcu uwierzą, że ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze, zdrowsze i mniej skomplikowane niż powszechnie sie nam wszystkim wydaje.

Dla szukających inspiracji w kuchni, warsztaty kulinarne poprowadzi Katarzyna Jankowska – autorka bijącego rekordy popularności bloga „Mama Alergika Gotuje”. Przyrządzimy wspólnie Bezmleczne Śniadanie, ugotujemy Bezglutenowy Obiad a w niedzielę dowiemy się co podać na Podwieczorek Alergika i jak zorganizować Pizza Party.  Osoby, które nie zdążą zapisać się na warsztaty, będą mogły obserwować co dzieje się w naszej kuchni na żywo ze strefy EKO-NATURA.

Przez cały weekend podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będą odbywać się także wyjątkowe wykłady prowadzone przez ekspertów i specjalistów z zakresu alergologii, dermatologii, ekologii i żywienia. Będziemy mówić o tym jak diagnozować, leczyć, ale też jak zapobiegać alergii i nietolerancji, oraz dlaczego warto żyć świadomie i dbać o środowisko. Zapraszamy Państwa już teraz do naszych dwóch stref wykładowych, gdzie będzie można wysłuchać wystąpień naszych gości: