dieta na zdrową skórę

Trądzik, plamy na skórze, przebarwienia – to problem niejednej osoby. Nie tylko kosmetyki wpływają na stan skóry. Bardzo ważną rolę odgrywa właściwa dieta. Co jeść, by mieć piękną i zdrową skórę?

Zdrowa i piękna cera

Wszystkie kremy i inne specyfiki, które stosujemy na skórę nie są bez znaczenia. Nie musimy z nich rezygnować. Jednak w połączeniu z dietą, możemy liczyć na zdecydowanie lepsze efekty, niż przy samym nakładaniu kremu przeciwzmarszczkowego. Zdrowa skóra to także zasługa substancji dostarczanych od wewnątrz, czyli przez układ pokarmowy. Dieta oparta na tłustych i słonych produktach odbije się na cerze trądzikiem. Wartościowe składniki pokarmowe poprawią jej stan. Odżywią ją i sprawią, że będzie promieniała. Co warto wprowadzić do diety, by pożegnać problemy skórne?

Morskie ryby

Morskie ryby są cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które działają nie tylko na naszą odporność, ale także urodę. Zabezpieczają skórę przed szkodliwym promieniowaniem i starzeniem się. Kwasy omega-3 niwelują zaczerwienienia i obrzęki. Ryby powinny znaleźć się w diecie osób uczulonych, ponieważ działają na alergie skórne i suchą cerę. Do morskich ryb zaliczamy takie gatunki jak łosoś, makrela, sardynki czy śledzie.

Owoce leśne

Uwielbiamy owoce, a ich jedzenie przyczynia się nie tylko do poprawy zdrowia. Owoce leśne zawierają przeciwutleniacze. Związki te, hamują działanie wolnych rodników. Poprzez nie zachowujemy piękną i zdrową skórę. Jagody, maliny czy jeżyny nie tylko smakują, ale chronią skórę przed rozwojem nowotworów. Zapobiegają utracie elastyczności i powstawaniu zmarszczek, a tego przecież się obawiamy. Jedząc owoce leśne, dajemy skórze zdrowy zastrzyk, który w połączeniu z kosmetykami, zdziała prawdziwe cuda.

Orzechy

Skóra potrzebuje makro i mikroelementów. Związki tego typu znajdziemy w orzechach różnego rodzaju. Zapobiegają wysuszeniu skóry, powstawaniu trądziku. Przyspieszają gojenie się ran, poprawiają miękkość skóry i jej gładkość. Leczą szorstką i suchą skórę, która jest podrażniona. Posiadaczki popękanych naczynek szczególnie powinny pamiętać o orzechach w w codziennej diecie.

dieta na skóręOprócz tego, w zdrowej diecie nie może zabraknąć odpowiedniej ilości wody, która najlepiej nawadnia skórę od wewnątrz. Odżywiając się zdrowo, usprawniamy pracę organizmu i dbamy o piękny wygląd skóry. Zmiana nawyków żywieniowych może okazać się lepsza, niż najdroższy krem przeciwzmarszczkowy.

Katarzyna Antos