sprzatanie-mieszkania

Życie z alergią wcale nie musi być trudne, choć dotyczy wielu czynności takich jak sprzątanie. Alergicy powinni jednak pamiętać o tym, aby mieszkanie sprzątać w rękawiczkach.

Środki chemiczne – źródło szkodliwych alergenów

Środki chemiczne, których używamy podczas sprzątania zawierają toksyczne substancje, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Już samo wdychanie oparów może niekorzystnie zadziałać na nasz układ oddechowy. Kontakt ze skórą tego typu płynów, proszków czy innych produktów, niesie ze sobą ryzyko reakcji skórnych. Jeśli więc chcemy uniknąć wysypki, zaczerwienia i obrzęków skóry, zakładajmy do sprzątania rękawiczki. Zarówno jednorazowe jak i wielokrotnego użytku będą odpowiednie do takich czynności domowych jak sprzątanie. Pamiętajmy, że rękawiczki jednorazowego użytku należy wyrzucić zaraz po sprzątaniu. Te gumowe, należy dokładnie umyć i wysuszyć, zanim użyjemy je ponownie. Rękawiczki dostępne są w każdym sklepie chemicznym czy drogerii. Bez problemu dopasujemy odpowiedni dla siebie rozmiar i rodzaj.

Rękawiczki – ochrona skóry i zdrowia

rekawiczki

Rękawiczki to mała rzecz, która bezwzględnie powinna znaleźć się w mieszkaniu alergika. Sprzątając w rękawiczkach, zapewniamy ochronę swojej skórze, a ta w przypadku alergików bywa bardzo wrażliwa i delikatna. Łatwo o podrażnienia, których możemy uniknąć zakładając rękawiczki. Zwykłe mycie naczyń może doprowadzić nawet do egzemy i trudno gojących się podrażnień skóry. Zakładanie rękawiczek do sprzątania mieszkania powinno stać się zdrowym nawykiem osób z alergią skórną i nie tylko. Dla alergików z atopowym zapaleniem skóry, rękawiczki są koniecznością. Sprzątanie stanie się o wiele przyjemniejsze, jeśli będziemy mieli pewność, że po jego wykonaniu nie zostaną nam na skórze nieestetyczne pamiątki w postaci plam czy świądu.

Rękawiczki bez lateksu

Rękawiczki bardzo często zawierają lateks. Jest to tworzywo, które zawiera lipidy i białka, mogące wywoływać silne reakcje alergiczne. Może powodować objaw takie jak zapalenie spojówek czy nieżyt nosa. Osoby uczulone na lateks powinny wybierać rękawiczki, które nie zawierają tego alergenu. W sklepach dostępne są takie produkty. Mimo, iż ich cena jest nieco wyższa od tradycyjnych rękawiczek, warto zapłacić więcej dla dobra zdrowia.