Alergia skórna w zimie

Alergia skórna w zimie

Zima jest okresem, który nie jest korzystny dla naszej skóry. Szczególnie cierpią wtedy osoby z alergią, które mają bardzo wrażliwą i cienką skórę. Objawy alergii skórnych, do których należy także atopowe zapalenie skóry, nasilają się także wiosną, gdy zaczyna się pylenie. W czasie zimnych miesięcy, skóra jest szczególnie narażona na działanie wiatru oraz mrozu.

Natłuszczenie skóry.

Te czynniki powodują, że warstwa lipidowa na skórze zmniejsza się i nie ma dostatecznej ochrony przed alergenami. W przypadku alergików, w zimie warto baczniej zadbać o natłuszczenie skóry. W tym celu idealnie sprawdzają się balsamy o bogatej konsystencji, które natłuszczają skórę dłużej, niż zwykłe kremy. Alergia skórna w zimie powinna być ostrzeżeniem, że musimy się dokładniej przyglądać naszemu menu. Być może w diecie jest coś, co powoduje spierzchnięcie skóry oraz ciągłe swędzenie. Nie wolno za te objawy obwiniać tylko wpływu warunków atmosferycznych. Aby skóra pozostawała w dobrym stanie, konieczne jest chronienie jej ciepłym ubraniem.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: