wapno

Pokrzywka jest jednym z najczęstszych objawów alergii. No uciążliwą wysypkę pomoże niezastąpione wapno.

Czym jest pokrzywka?

Pokrzywka jest kojarzona z poparzeniem pokrzywami. Po ich dotknięciu następują zmiany na naszej skórze, które swędzą. Taka reakcja bywa także odpowiedzią organizmu na spożycie niektórych produktów. Ten alergiczny objaw można jednak leczyć.

Nieocenione wapno

Wapno jest od dawna znane ze swoich właściwości zdrowotnych. To najczęściej stosowany środek na alergię. Pomaga przy takich objawach alergii jak wszelkie wysypki. Nie jest lekiem, ale znakomicie działa jako środek wspomagający leczenie objawów uczuleń. Wapno uszczelnia nasze komórki, zmniejszając obrzęk pojawiający się na naszej skórze. Lekarze zalecają stosowanie wapna wraz z innymi lekami przeciwalergicznymi.

Różne oblicza wapna

Producenci oferują różne preparaty zawierające wapno. Bez problemu znajdziemy je w każdej aptece. Alergicy mają wybór spośród produktów w tabletkach, kapsułkach, syropach czy popularnych tabletek musujących. Te ostatnie są często wzbogacone w substancje owocowe, dzięki czemu chętnie namówić do ich spożycia dzieci. Osoby szczególnie wrażliwe powinny wybierać jednak wapno bezsmakowe. Niektóre preparaty są wzbogacone także o takie składniki jak cynk czy kwercetynę. Zapewniają one dodatkową ochronę naszego układu odpornościowego i powodują szybszy powrót do zdrowia.

Działanie profilaktyczne

wapno

Wapno może być stosowane nie tylko w przypadku reakcji alergicznej takiej jak pokrzywka. Ta cenna substancja jest zalecana jako środek profilaktyczny w przypadku alergii. Regularne stosowanie wapna wzmacnia nasz organizm oraz uzupełnia jego braki. Skutecznie zapobiega i łagodzi uciążliwe objawy alergii.

Stosowanie wapna na pewno wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, szczególnie kiedy jesteśmy alergikami. Warto mieć wapno w domowej apteczce. Może okazać się bardzo pomocne w złagodzeniu nie tylko pokrzywki ale również innych objawów alergii.