skora-latem

Lato to okres częstych kąpieli słonecznych. Jak prawidłowo dbać o skórę alergiczną na plaży?

Skóra alergiczna jest bardzo wrażliwa. Pojawiają się na niej zaczerwienienia i obrzęki, a swędzenie i pieczenie to tylko niektóre z objawów alergii. W okresie letnim jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. W tym czasie powinniśmy szczególnie dbać o naszą skórę.

Pielęgnacja skóry

Osoby posiadające skórę alergiczną, często chorują na atopowe zapalenie skóry. Ta dokuczliwa i przewlekła choroba wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Alergicy powinni regularnie nawilżać i natłuszczać skórę poprzez stosowanie produktów dedykowanych alergikom. Ich aplikacja wzmocni suchą skórę i przyniesie ulgę podrażnionym miejscom. Zarówno dla dzieci i dorosłych odpowiednie będą produkty z filtrem 50. Takie kosmetyki bez problemu kupimy w aptekach.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Letni czas wiąże się z większym promieniowaniem słonecznym. Skóra alergiczna wymaga wtedy wzmożonej ochrony. Niewielka dawka słońca podziała korzystnie na skórę. Kremy z filtrami UV będą jednak niezbędne. Warto wybierać te z wysokimi filtrami bądź produkty blokujące szkodliwe promienie. W okresach największego nasilenia słonecznego pamiętajmy o nakryciu głowy. Warto schronić się wtedy pod parasol, unikając ewentualnych poparzeń skóry.

Kąpiele w morskiej wodzie

Kąpiele w morskiej wodzie mogą mieć zbawienny wpływ na wrażliwą skórę alergiczną. Wszystko za sprawą soli. Wyższe jej stężenie działa korzystniej na skórę z atopią. Po kąpieli należy zmienić kostium, bardzo delikatnie osuszyć ciało i ponownie nałożyć ochronny krem z filtrem.

Przewiewne ubranie

plaza

Na plaży bardzo szybko się pocimy pod wpływem wysokich temperatur. Taka reakcja ciała może nasilać objawy alergii takie jak uciążliwe swędzenie czy wysypka. Luźne i przewiewne ubrania będą idealnym rozwiązaniem dla osób z alergią skórną. Delikatne i cienkie tkaniny nie podrażnią skóry i pozwolą jej oddychać. Dodatkowo ochronią nas przed słońcem.

Odpowiednie produkty zapewnią nam właściwą pielęgnację oraz ochronę przed słońcem. Dbając o alergiczną skórę będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą spędzoną na plaży. Wakacyjne wypady staną się czystą przyjemnością, nawet dla osób z wrażliwą skórą.