Jak dbać o skórę alergiczną na plaży?

Jak dbać o skórę alergiczną na plaży?

Lato to okres częstych kąpieli słonecznych. Jak prawidłowo dbać o skórę alergiczną na plaży?

Skóra alergiczna jest bardzo wrażliwa. Pojawiają się na niej zaczerwienienia i obrzęki, a swędzenie i pieczenie to tylko niektóre z objawów alergii. W okresie letnim jesteśmy narażeni na promieniowanie słoneczne. W tym czasie powinniśmy szczególnie dbać o naszą skórę.

Pielęgnacja skóry

Osoby posiadające skórę alergiczną, często chorują na atopowe zapalenie skóry. Ta dokuczliwa i przewlekła choroba wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Alergicy powinni regularnie nawilżać i natłuszczać skórę poprzez stosowanie produktów dedykowanych alergikom. Ich aplikacja wzmocni suchą skórę i przyniesie ulgę podrażnionym miejscom. Zarówno dla dzieci i dorosłych odpowiednie będą produkty z filtrem 50. Takie kosmetyki bez problemu kupimy w aptekach.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Letni czas wiąże się z większym promieniowaniem słonecznym. Skóra alergiczna wymaga wtedy wzmożonej ochrony. Niewielka dawka słońca podziała korzystnie na skórę. Kremy z filtrami UV będą jednak niezbędne. Warto wybierać te z wysokimi filtrami bądź produkty blokujące szkodliwe promienie. W okresach największego nasilenia słonecznego pamiętajmy o nakryciu głowy. Warto schronić się wtedy pod parasol, unikając ewentualnych poparzeń skóry.

Kąpiele w morskiej wodzie

Kąpiele w morskiej wodzie mogą mieć zbawienny wpływ na wrażliwą skórę alergiczną. Wszystko za sprawą soli. Wyższe jej stężenie działa korzystniej na skórę z atopią. Po kąpieli należy zmienić kostium, bardzo delikatnie osuszyć ciało i ponownie nałożyć ochronny krem z filtrem.

Przewiewne ubranie

plaza

Na plaży bardzo szybko się pocimy pod wpływem wysokich temperatur. Taka reakcja ciała może nasilać objawy alergii takie jak uciążliwe swędzenie czy wysypka. Luźne i przewiewne ubrania będą idealnym rozwiązaniem dla osób z alergią skórną. Delikatne i cienkie tkaniny nie podrażnią skóry i pozwolą jej oddychać. Dodatkowo ochronią nas przed słońcem.

Odpowiednie produkty zapewnią nam właściwą pielęgnację oraz ochronę przed słońcem. Dbając o alergiczną skórę będziemy mogli cieszyć się każdą chwilą spędzoną na plaży. Wakacyjne wypady staną się czystą przyjemnością, nawet dla osób z wrażliwą skórą.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: