azs
PantherMedia A4571907

Skóra atopowa jest bardzo wrażliwe. Jej pielęgnacja wymaga odpowiednich kosmetyków. Jakie najlepiej wybrać, naturalne czy apteczne?

Wymagająca skóra atopowa

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba. Jej objawy mogą być bardzo dokuczliwe. Wysuszenie skóry, swędzenie, zaczerwienienie to tylko jedne z wielu oznak skóry atopowej. Osoby borykające się z tym problemem muszą pamiętać o właściwej pielęgnacji i leczeniu skóry. Natłuszczanie i bardzo delikatne traktowanie ciała jest konieczne przy atopowym zapaleniu. Wszystkie produkty oraz kosmetyki muszą być dostosowane do potrzeb naszej skóry.

Kosmetyki apteczne

Kosmetyki, które znajdziemy w aptekach często nazywane są dermokosmetykami. Różnią się one składem od produktów dostępnych w drogeriach. Zwykle są one hipoalergiczne, nie zawierają żadnych substancji uczulających, zapachowych czy sztucznych barwników. Są przeznaczone do delikatnej i wrażliwej skóry alergicznej. Zawierają większą zawartość lipidów oraz witamin, niezbędnych dla atopowej skóry. Osoby z atopowym zapaleniem skóry powinny wybierać tego typu kosmetyki  omijając drogerie.

Kosmetyki naturalne

krem

Naturalne kosmetyki zwykle zawierają naturalne składniki, pochodzenia roślinnego. W większości przypadków nie mają w swoim składzie parabenów i konserwantów. Ich skład jest krótki i jak najbardziej naturalny. Tego typu produkty kosmetyczne zawierają substancje pochodzące z ziół, które leczą i łagodzą objawy różnych dolegliwości skórnych. Przy atopowym zapaleniu skóry nie wyklucza się możliwości stosowania takich produktów.

Wybór odpowiednich kosmetyków zależy od reakcji naszej skóry. Niezwykle ważna jest jej ciągła obserwacja. Lekarz dermatolog pomoże nam w doborze odpowiednich produktów, co nie oznacza, że nie możemy spróbować tych bardziej naturalnych. Regularne badanie stanu skóry pomoże ocenić szkodliwość bądź pozytywny wpływ. Znalezienie odpowiednich kosmetyków czy to aptecznych czy naturalnych z pewnością pomoże w skutecznym leczeniu i pielęgnacji naszej skóry.