Emotopic

Alergia skórna to niezwykle dokuczliwa przypadłość, z którą boryka się coraz więcej Polaków. U osób dotkniętych tym schorzeniem na ciele i twarzy pojawia się wysypka, intensywny świąd oraz czerwone plamy. Zmiany skórne, które towarzyszą reakcji uczuleniowej, z pewnością nikomu nie dodają urody.  Na szczęście z objawami tej choroby można sobie skutecznie radzić, przestrzegając kilku prostych zasad. Na co zwrócić uwagę, wybierając preparaty dla skóry alergicznej?

O czym powinny pamiętać osoby dotknięte alergią skórną?

Alergia skórna nie tylko pogarsza wygląd ciała i twarzy, obniżając samoocenę chorego, ale jest też niezwykle irytująca. Gdy pojawia się dokuczliwy świąd, odruchowo zaczynamy się drapać. Bardzo często jest to silniejsze od nas, tymczasem mechaniczne drażnienie skóry może doprowadzić do jej uszkodzenia i nadkażenia bakteryjnego. Przy alergii skórnej kluczową rolę odgrywa unikanie potencjalnych alergenów zawartych w kosmetykach, proszkach do prania i płynach do płukania tkanin. Na szczęście teraz w każdej drogerii i aptece znajdziemy hipoalergiczne kosmetyki oraz środki czystości. Są one wolne od najczęściej spotykanych alergenów, przez co uczulają zdecydowanie rzadziej.

Czego nie powinny zawierać preparaty do skóry alergicznej?

Kosmetyki, do używania których przywykliśmy, nie zawsze poprawiają stan naszej skóry, czasem wręcz jej szkodzą. Dzieje się tak, ponieważ w celu zwiększenia atrakcyjności produktu dodaje się do niego mnóstwo zbędnych, a zarazem uczulających substancji. Sztuczne barwniki, kompozycje zapachowe i niektóre konserwanty mogą podrażniać skórę oraz powodować reakcje alergiczne. W związku z tym lepiej wystrzegać się ich w kosmetykach. Uważać należy też na silne detergenty w produktach przeznaczonych do mycia twarzy i ciała.  Owszem, bardzo dobrze usuwają one zanieczyszczenia z powierzchni skóry, ale jednocześnie pozbawiają ją ochronnej warstwy hydrolipidowej. W rezultacie skóra staje się sucha i podrażniona, może pojawić się też świąd oraz zaczerwienienie.

Czym myć skórę alergiczną?

Jeśli masz wrażliwą cerę lub borykasz się z alergią skórną, warto sięgnąć po preparaty dostępne w aptekach, które zostały  opracowane z myślą o codziennej pielęgnacji skóry alergicznej i atopowej.  Dobrze jest wybrać produkty z jednej linii, które stosowane łącznie wzmacniają swoje działanie. Z myślą o alergikach stworzono linię Emotopic.  W jej skład wchodzi szereg produktów, w tym Kremowy żel myjący, który można stosować już od 1. dnia życia. To zasługa jego delikatnego składu, w którym nie znajdziemy silnych detergentów takich jak SLS i SLES ani mydła, które może wysuszać i podrażniać skórę.  Zawiera on łagodną, niepieniącą się bazę myjącą zgodną z fizjologicznym pH skóry.   Kremowy żel myjący z linii Emotopic  został opracowany  z myślą o codziennej pielęgnacji  skóry zmagającej się z objawami AZS takimi jak suchość skóry, podrażnienie i zaczerwienienie. Można po niego sięgać także profilaktycznie, aby zapobiec suchości skóry oraz towarzyszącym jej podrażnieniom.

Emotopic Kremowy żel myjący

Kremowy żel myjący

Jak złagodzić egzemę?

W walce z alergią skórną pomocny może okazać się także Emotopic Łagodzący krem na egzemę do twarzy i ciała.  Produkt ten podobnie jak Kremowy żel myjący można stosować już od 1. dnia życia, dlatego sprawdzi się też u dzieci dotkniętych atopią czy nadwrażliwością skóry. Łagodzący krem na egzemę do twarzy i ciała wspomaga leczenie oraz zapobiega nawrotom, wydłużając okres remisji. Zaleca się go osobom, które zmagają się z objawami egzemy tj. zaczerwienienie, przesuszenie, łuszczenie się skóry, grudki zapalne i pęcherzyki.  Można go wykorzystywać jako uzupełnienie kuracji farmakologicznej zaordynowanej przez lekarza u osób zmagających się z wypryskiem, któremu towarzyszy pieczenie i świąd. Stosuje się go też podtrzymująco u pacjentów, którzy zakończyli  kurację dermatologiczną czy leczenie sterydowe. Ponadto Łagodzący krem na egzemę do twarzy i ciała używa się także profilaktycznie, aby zapobiec częstym nawrotom choroby. Po produkt ten mogą sięgać zarówno pacjenci dotknięci egzemą, jak i osoby ze skórą wrażliwą oraz skłonną do podrażnień.

Emotopic Łagodzący krem na egzemę

Łagodzący krem na egzemę

Jak chronić skórę wrażliwą przed słońcem?

Z kolei Emotopic Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ także odgrywa kluczową rolę w codziennej pielęgnacji skóry alergicznej. Osoby dotknięte skórą atopową, egzemą czy alergią skórną zmagają się z brakiem naturalnej bariery hydrolipidowej w skórze. W rezultacie ta wykazuje niezwykłą podatność na podrażnienia i poparzenia spowodowane działaniem promieni słonecznych. Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ jest  przeznaczony do codziennego stosowania od 1. dnia życia.  Produkt ten zawiera wyłącznie filtry mineralne, które niczym lustro odbijają promienie UV, nie pozwalając im wniknąć w głąb skóry. Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ opracowano z myślą o codziennej pielęgnacji  skóry wrażliwej, atopowej, podatnej na alergię na słońce oraz drażniące działanie filtrów chemicznych.

Emotopic Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+

Emotopic Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+

Więcej informacji nt. emolientów Emotopic znajdziesz na stronie internetowej: Emotopic.pl

produkty Emotopic

Materiał Emotopic