Jak zamaskować opryszczkę
Melissa Di Rocco z Unsplash

Problemem, który dotyka znaczną część osób jest opryszczka wargowa. Spowodowana jest rozwojem wirusów, które doprowadzają do powstawania powierzchownych oraz zapalnych pęcherzyków. Formują się w skupiska, które pokrywają jamę ustną, wargi, a nawet mogą wyjść poza obszar ust. Opryszczka wargowa doprowadza nie tylko do problemów medycznych, ale również estetycznych. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Jak pozbyć się opryszczki?

Skutecznie i sprawnie pozbędziemy się opryszczki jedynie wtedy, gdy będziemy działać natychmiastowo. Warto zacząć stosować plastry, maści lub leki od momentu wystąpienia pierwszych objawów. Rozpoznamy je po drobnym zaczerwieniu w okolicach ust oraz dyskomforcie w tym obszarze, objawiającym się najczęściej pieczeniem lub swędzeniem. Stosując odpowiednią profilaktykę – pozbędziemy się problemu, w przeciągu paru dni. Jednakże co trzeba zrobić w przypadku, gdy czeka nas ważne spotkanie? W takiej sytuacji, jedynym rozwiązaniem będzie zamaskowanie opryszczki. W przypadku, gdy wykonamy to dobrze problem nie powinien być widoczny.

Jak zamaskować opryszczkę?

W pierwszej kolejności należy zastosować plastry marki www.COMPEED.pl. Produkt ten jest niewidoczny na naszych ustach oraz działa przez około 12 godzin, pozbywając się w tym czasie objawów opryszczki wargowej. Nie tylko wspomaga regenerację, ale zapobiegnie dalszemu rozwojowi wirusa (w przeciwnym wypadku, pęcherzyki zapalne mogłyby pojawić się w innych partiach ust).

Po prawidłowym zaaplikowaniu plastra, można przejść do procesu zamaskowania niechcianego intruza na ustach. Nakładanie makijażu na opryszczkę należy rozpocząć od wykorzystania bazy. Stworzy to odpowiednie warunki do wykorzystania korektora oraz przypudrowania opryszczki. Zastosowanie tych kosmetyków wygładzi również samą opryszczkę, dlatego usta będą miały bardziej naturalną fakturę. Po wykonaniu tych czynności, należy wykorzystać gąbeczkę do makijażu wraz z korektorem. Na tym etapie kosmetyk musi być z kolei mocno kryjący i charakteryzować się gęstą konsystencją.

Bezpośrednio w miejscu opryszczki nie nakładaj korektora gąbeczką, zamiast tego użyj patyczka lub nanieś korektor palcem. Aby utrwalić kamuflaż wklep w korektor odrobinę pudru. W następnym kroku obrysuj usta kredką w odpowiadającym Ci odcieniu i pomaluj kryjącą pomadką. Również w tym momencie należy robić to bardzo uważnie, aby nie naruszyć naklejonego plastra. Warto również rozważyć nałożenie i tego kosmetyku jednorazowym aplikatorem lub opuszkami palców.

Makijaż na opryszczce niejednokrotnie spędzał nam sen z powiek. Każda z nas wie, że opryszka pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki tym kilku prostym trikom makijażowym, wiemy już jak skutecznie nałożyć makijaż na opryszczkę, tak aby była ona całkowicie niewidoczna. Pamiętajmy jednak zawsze o zachowaniu higieny, aby nie przenieść wirusa na przykład na nasze kosmetyki lub nie przedłużyć procesu gojenia opryszczki przez źle nałożony plaster.

Tekst sponsorowany