skóry

Skóra traci piękny wygląd wraz z wiekiem i zmianami diety czy pod wpływem innych czynników. Skuteczną substancją, która może zapewnić nam atrakcyjny wygląd skóry jest kwas hialuronowy, wykorzystywany w licznych zabiegach kosmetycznych. Zalicza się do nich hydrobalans oraz biorewitalizacja. Który z nich da nam lepsze efekty?

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest organicznym związkiem, który naturalnie występuje w naszej skórze. Wiąże wodę w skórze właściwej, więc odpowiada za właściwe napięcie i nawilżenie skóry, czy jej piękny oraz zdrowy wygląd. Z biegiem czasu, nasza skóra produkuje go coraz mniej, co przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz utraty elastyczności. Skóra staje się wiotka, usta tracą swój kształt, a my kobiety, przestajemy patrzeć w lustro z wyrazem zadowolenia. Na szczęście kwas hialuronowy możemy dostarczyć naszej skórze przez kosmetyki czy liczne zabiegi upiększające. Dzięki intensywnej pielęgnacji, cera może odzyskać młody wygląd, prawidłowe napięcie skóry oraz dużą dawkę nawilżenia. I wcale nie musimy kłaść się pod skalpel chirurga, by tego wszystkiego dokonać. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych popularne są zabiegi takie jak hydrobalans czy biorewitalizacja skóry. Na czym polegają i jakich efektów możemy po nich oczekiwać?

Hydrobalans czy biorewitalizacja

Zabiegi mało inwazyjne są znacznie bardziej popularne niż te, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Zapewniają większe bezpieczeństwo i często brak bólu, którego tak bardzo się obawiamy. Hydrobalans polega na wstrzyknięciu w wybrane warstwy naszej skóry kwasu hialuronowego, który jest stabilizowany. Wszystko odbywa się po wcześniejszej aplikacji kremu znieczulającego skórę. Całość odbywa się dzięki specjalnie igle, która posiada tępe zakończenie. Taka forma nie uszkadza naczyń krwionośnych i tkanki podskórnej. Zabieg hydrobalansu jest bezbolesny, więc nie mamy się czego obawiać. Ceny zaczynają się od 800 zł. W wielu polskich gabinetach specjalizujących się w zdrowiu i urodzie, skorzystamy z takiej usługi. Hydrobalans zapewnia nam doskonałe nawilżenie skóry i jej wygładzenie. Kwas działa także na poprawę kolorytu cery. Efekty utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Specjaliści zalecają serię trzech zabiegów, dla lepszego nawilżenia skóry i poprawy jej wyglądu.

Inną propozycją jest biorewitalizacja skóry. Zabieg wykonuje się na wybrany wcześniej obszar skóry. Podczas jego wykonywania, wykonuje się precyzyjne wkłucia. Preparat, który używany jest do zabiegu, oprócz kwasu hialuronowego zawiera także witaminę A oraz C. Taki kompleks stymuluje procesy skórne, nawet w głębokich warstwach, więc skóra staje się bardziej gęsta i tym samym piękniejsza. Biorewitalizacja zapewnia nam rozświetlenie cery oraz poprawę jej kolorytu. To idealna propozycja dla osób, które borykają się z widocznymi cieniami pod oczami. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy, a koszt takiej przyjemności zaczyna się w granicach 200-250 zł. Skóra przebudowuje się pod wpływem działania kwasu hialuronowego, więc samo jego wstrzykniecie może korzystnie wpłynąć na dalszą pracę skóry w późniejszym czasie.

skóraW zależności od efektu, jakiego oczekujemy, takowy zabieg możemy zastosować. Bez wątpienia kwas hialuronowy jest jedną z najlepszych substancji, które możemy dostarczyć swojej skórze. Dbając o nią już w młodym wieku, będziemy mogli cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem w przyszłości.

Katarzyna Antos