kremy-z-filtrem

Lato to słoneczny czas. Promieniowanie szkodzi naszej skórze, szczególnie tej alergicznej. Kremy z wysokim filtrem powinny być obowiązkowym elementem kosmetyczki alergika.

Nasza skóra wymaga odpowiedniej ochrony i pielęgnacji. W okresie letnim powinniśmy szczególnie o nią zadbać.

Szkodliwe promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne jest szkodliwe dla zdrowia naszej skóry. Nadmierne opalanie niesie ze sobą ryzyko poparzeń i chorób nowotworowych skóry. Niektóre z nich, tak jak czerniak, są bardzo groźne. Opalanie przyśpiesza proces starzenia się skóry. Powoduje zmiany w postaci różnych przebarwień.

Uczulenie na słońce

Słońce również może uczulać. Fotodermatoza może mieć różne źródło, nawet genetyczne. Jej objawy zwykle dotyczą wyprysków, wysypki i zaczerwienienia na skórze. Nawet niektóre kosmetyki mogą wywołać tego typu reakcje alergiczne. Rozsądne dawkowanie słońca oraz odpowiednia ochrona pomagają w życiu z taką alergią

Kremy z filtrem SPF 50+

Już niewielka ilość słońca może wywołać bolesne objawy na skórze alergika. W celu ochronnym należy stosować preparaty z filtrem ochronnym. Kremy z filtrem SPF 50+, balsamy czy inne kosmetyki z tak wysoką ochroną, stworzą barierę na naszej skórze. Kosmetyki należy zaaplikować nawet do 30 minut przed wyjściem na słońce. Wiele produktów tego typu jest wodoodpornych, jednak po każdej wizycie w morzu, jeziorze czy basenie, powinno się ponownie smarować kremem z filtrem ochronnym. Chronić należy wszystkie odsłonięte partie ciała, także twarz.

Kremy z filtrem SPF 50+ dla alergików

slonce

Filtr SPF 50+ jest wystarczający dla alergików. W przypadku bardzo silnej alergii, można użyć jeszcze wyższego filtra. Alergicy muszą chronić wrażliwą skórę, szczególnie jeśli są uczuleni na promieniowanie słoneczne lub atopowe zapalenie skóry. Odpowiednie kosmetyki do opalania zagwarantują nam bezpieczne przebywanie na słońcu. Kremy z filtrem ochronnym powinny znaleźć się w letniej kosmetyczce każdego alergika. Takie preparaty dodatkowo nawilżą i odżywią skórę. Dzięki nim, alergicy będą mogli korzystać ze słońca tak samo jak inni.

Wysokie temperatury nie służą naszej skórze. Mimo, że słońce dostarcza nam dużo zdrowia, alergicy muszą chronić swoją skórę przed jego niekorzystnym działaniem. Kremy z filtrem SPF 50+ zapewnią nam odpowiednią ochronę w letnie dni.