Sprawdzone metody na wiotką i starzejącą się skórę

Procesy starzenia się skóry trudno całkowicie zatrzymać. Można jednak do pewnego stopnia je spowolnić, a tym samym dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Na zachowanie witalności skóry pozwalają różne zabiegi medycyny estetycznej. Jakie metody są najskuteczniejsze w walce z nadmierną wiotkością i utratą elastyczności?

Przyczyny wiotczenia skóry

Zwiotczałość jest naturalnym symptomem starzenia się skóry. Proces utraty elastyny i włókien kolagenowych ma swój początek już w okolicy 20. roku życia. Skóra traci swoją elastyczność i staje się cienka, co prowadzi do występowania zmarszczek. Nierzadko zaczynają się pojawiać w miejscach szczególnie newralgicznych, takich jak powieki czy podbródek. Skóra na tych obszarach staje się bardzo wiotka i zaczyna nieładnie obwisać. Problem ten dotyczy jednak nie tyko twarzy, ale praktycznie całego ciała. Na wiotczenie się skóry najbardziej narażone są osoby, które w przeszłości gwałtownie schudły. Utrata elastyczności sprawiła, że skórze nie udało się zejść.

Metody ujędrniania skóry

Specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej opracowali wiele zabiegów ujędrniających skórę. Niektóre z nich są dość inwazyjne, a przez to niepolecane. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z rozwiązań, które w minimalnym stopniu ingerują w stan dobrostan pacjenta. Zabiegi te mają na celu pobudzenie skóry do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu staje się ona gęstsza, bardziej napięta i lepiej dotleniona. Odwracanie procesu starzenia polega nie tylko na redukcji zwiotczenia, ale też wywarciu działania stymulującego i odżywczego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry zmienionej w wyniku ciąży. Szczególnej dbałości wymaga także skóra osób starszych. Zastosowanie odpowiednich zabiegów może przyczynić się do efektywnej przebudowy jej struktur. Komórki skóry ulegają pobudzeniu, dziki czemu następuje proces samoregeneracji.

Odbudowa włókien kolagenowych

Jedną z metod leczenia zwiotczałej skóry jest zastosowanie zabiegu mechanicznego. Laser uszkadza skórę, tworząc w ten sposób kontrolowane ogniska zapalne. Inicjują one procesy gojenia, co prowadzi do przebudowy skóry oraz produkcji większej ilości kolagenu. W rezultacie komórki odzyskują dawne napięcie i następuje odmładzanie skóry. Jednym z najefektywniejszych urządzeń w walce ze zwiotczeniem jest laser Alma Harmony XL Pro. Warszawa to miasto, w którym zabiegi z jego zastosowaniem oferuje klinka urody Anlaya (https://anlaya.pl/pricelist/296-alma-harmony-xl-pro). Urządzenie to korzysta ze światła bliskiego podczerwieni. Jego zadaniem jest podgrzanie i wywołanie skurczu włókien kolagenowych, co pobudza produkcję nowych. W ten sposób da się ujędrnić i zagęścić zwiotczałą skórę m.in. twarzy i szyi. Platforma laserowa Harmony XL Pro sprawdza się w redukowaniu wielu problemów o charakterze estetycznym.

Usuwanie zmian skórnych

Alma Harmony XL Pro pozwala również na zlikwidowanie powierzchniowych zmian naczyniowych, zwanych pajączkami. Zabieg ten trwa krótko i jest w pełni komfortowy za sprawą chłodzenia kontaktowego. Laser umożliwia usuwanie przebarwień skóry, rumieni czy zmian pigmentacyjnych. Ich skuteczne likwidowanie odbywa się poprzez emisję światła. Działa ono termicznie na komórki z barwnikiem, niszcząc je. Po zabiegu przebarwienie ciemnieje, a następnie stopniowo się złuszcza. Alma Harmony XL Pro umożliwia też usuwanie blizn. Pożądany rezultat osiągnąć można po przeprowadzeniu 4-6 zabiegów w odstępie kilki tygodni.

Zabieg resurfacingu

Wysoką efektywność w odmładzaniu skóry przynosi zabieg resurfacingu. Urządzenie to podnosi pozwala na usuwanie zmarszczek laserem. Podnosi elastyczność skóry i poprawia jej strukturę, zmniejszając pigmentację i rozmiar porów. Zastosowanie lasera Alma Harmony XL Pro zapewnia lepszą efektywność, niż zwykłego lasera ablacyjnego. Nie wymaga usuwania całej warstwy górnej skóry, dzięki czemu gojenie przebiega szybciej. Wykonywane nakłucia są mikroskopijne, a tkanka otaczająca miejsca zabiegowe pozostaje nienaruszona. Proces regeneracji kończy się dzięki temu znacznie wcześniej.

Oddziaływanie na tkanki podskrórne

Jednym z najpowszechniejszych objawów zwiotczenia skóry są rozstępy. Ich usuwanie również może się odbyć za pomocą lasera Alma Harmony XL. W tym przypadku konieczne jest odpowiednie rozmieszczenie stref mikrotermalnych w miejscach wykonania zabiegu. Usuwanie rozstępów laserem polega na bezpośrednim oddziaływaniu na tkanki podskórne oraz skórę w obszarze rozstępu. Laser jest w stanie dotrzeć do najgłębszych warstw naskórka, co dodatkowo zwiększa jego efektywność.