Jaki lubrykant wybrać
Dainis Graveris z Unsplash

Lubrykanty to substancje, których zadaniem jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie stref intymnych podczas stosunku. Wybór żeli intymnych jest naprawdę ogromny. Jaki więc najlepiej kupić? Na co zwrócić uwagę wybierając lubrykant? 

Zapewnienie satysfakcji seksualnej to dla większości osób jedna z najważniejszych spraw. Jest wiele sposobów na to, by urozmaicić tę strefę swego życia. Jedna z nich bez wątpienia jest stosowanie preparatów intymnych, takich jak lubrykanty. Są doskonałe dla miłośników łóżkowych zabaw z gadżetami erotycznymi. Pozwalają także na zwiększenie komfortu podczas stosunku kobietom cierpiącym na tak zwaną suchość pochwy. Z ich użyciem seks może być jeszcze przyjemniejszy. Na rynku mamy obecnie ogromny wybór lubrykantów. Różnią się między sobą składem, smakiem zapachem. Jakie lubrykanty warto kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze?

Lubrykant — jak i kiedy warto stosować?

Po lubrykanty warto sięgnąć w wielu sytuacjach. Najczęściej jednak na skorzystanie z nich decydują się kobiety mające problem z suchością pochwy. Przypadłość ta czasem ma charakter przejściowy, lecz niekiedy, na przykład po okresie menopauzy może utrzymywać się już na stałe. W takim przypadku lubrykanty pozwalają wciąż cieszyć się satysfakcjonującym życiem intymnym i pełnią przyjemności.

Wiele par decyduje się także na używanie żeli intymnych w celu urozmaicenia stosunku. Lubrykanty stosować można zarówno przy klasycznym współżyciu, jak i przy seksie oralnym, czy też analnym. Jest to również niezbędny produkt dla osób korzystających z zabawek erotycznych.

Rodzaje lubrykantów — jaki wybrać?

Wybór żeli intymnych jest obecnie wręcz nieograniczony. Jeśli szukamy idealnego lubrykantu dla siebie, z pewnością znajdziemy go na https://www.nowafarmacja.pl/lubrykanty-zele-intymne. W asortymencie sklepu dostępne są bowiem żele o różnych pojemnościach, właściwościach, czy zapachach. Dla osób, które wcześniej nie stosowały takich produktów, tak duży wybór może być nieco przytłaczający. Na co bowiem najlepiej się zdecydować?

Wybierając lubrykanty, warto wiedzieć, że dzielą się one głównie na te na bazie silikonu oraz te na bazie wody. Te drugie mają znacznie bardziej naturalny skład i są niezwykle delikatne. Nie powodują alergii i są bardzo wygodne w użyciu. Jedyną ich wadą jest jednak dość szybka wchłanialność. Jeśli zależy nam na długotrwałym utrzymaniu ”poślizgu” to lepszą opcją mogą być lubrykanty silikonowe. Świetnie sprawdzą się podczas stosunku, jednak nie zawsze będą odpowiednim wyborem do zabaw z gadżetami erotycznymi. Mogą je bowiem uszkodzić.